Hýčkací seminář Matky – dcery

IMG_2701

V sobotu jsme se vnořily do prožitku při prvním hýčkacím semináři Matky – dcery :-).

Společně jsme si procítily esence, prošly si uvolněním při tanci a meditaci. Obrázek, který jsme si každá namalovala byl odrazem našeho prožitku. Díky nádherné – na jaře – rozkvetlé přírodě jsme si tvořily mandaly z květin, dřevin, kamenů – jak to kdo cítil a potřeboval. Bylo nádherné pozorovat, jak je každá žena (malá i velká) odlišná, některá bezprostřední, jiná uzavřená. Další tvořivá, jiná zase velmi vnímající. Ale všechny si dovolily a dokázaly dát čas samy pro sebe i pro tu druhou. Čas pro to, aby byly v přítomném čase, prostě teď a tady. A to je velmi silný zážitek – v tu chvíli jsme v plném vnímání všeho, co se děje. Ať už jsou to věci spojené s tvořením, nebo věci, které se dotýkají našich pocitů, emocí a vnímání.

Jsem moc ráda, že potkávám lidi, kteří si jsou vědomi toho, že svůj život si tvoříme sami… že můžeme trávit čas s lidmi, kteří mají podobné zájmy a postoje… že máme okolo sebe vždy hojnost a že stačí jen se pro ni vydat. Někdy je cesta delší a namáhavější, jindy je to cesta přímá a jednoduchá. Vždy je to ale naše cesta, která tvoří náš život. A život je krásný.

Někdy můžeme mít pocit, že je všechno proti nám – i to se stává. Ale i v tyto dny se dá najít minimálně jedna věc, která nám zahřála srdíčko, vykouzlila úsměv na tváři – ať je to třeba to, že jsme uslyšely nádherný zpěv ptáka, nebo se na nás někdo jen tak usmál… VŽDY je něco – pokud si dopřejeme to vidět.

A proto si než usneme, vzpomeňme na jakoukoliv věc, při které jsme se ten den cítili dobře, poděkujme za to, že můžeme být, dýchat, vnímat, cítit…

IMG_2730

A ráno můžeme začít na novo :-)

Komentáře

Přidat komentář