Průvodkyně šestinedělím

Nejdůležitější je to, abyste Vy, jako maminka, mohla být v plném kontaktu se svým děťátkem, a proto Vám pomůžu s naplněním této potřeby.

S čím můžu pomoci?

Podpora

Narozením děťátka vzniká nový rodinný model, ve kterém si každý – žena i muž potřebují najít své místo. Jsem tu proto, abyste mi mohli sdělit své obavy, nejistoty a společnými silami mohli pochopit toho druhého, ale i sami sebe.

Masáže miminek

Něžný a smysluplný dotek, který dokáže léčit tělo, duši i vzájemné vztahy. Prohlubuje lásku a důvěru mezi miminkem a maminkou nebo tatínkem. Může pomoci lépe zvládnout obtížný start do života, upevnit či vytvořit vzájemné pouto. Hlavní je si užít voňavé chvilky s hojivým dotekem.

Plavání kojenců doma

Děťátko bylo celou dobu v bříšku ve vodě. Pojďme mu ten pocit opět přiblížit, nechat vodu, ať pracuje s tělíčkem, které zatím nic nedělá. Je to velmi dobrý způsob, jak umožnit děťátku vnímat své tělo.

Nošení dětí

Nejen v šestinedělí potřebujeme my - rodiče, ale i děti, být ve vzájemném kontaktu. Zároveň ale uvítáme mít volné ruce, odlehčit bolavým zádům, moci se volně pohybovat. Jsou různá "nosítka", která nám pomohou: šátky, babyvaky, ergo nosítka. Vyzkoušíte si, co je pro Vás přijatelné, aby jste se spolu cítili bezpečně a příjemně.

Zdravé přebalování

Na trhu je velká nabídka jak jednorázových, tak látkových plenek. Dozvíte se výhody i možná úskalí plenkování. Probereme složení jednorázovek, různé možnosti a typy látkových plen a otevřeme téma bezplenkové komunikanční metody.

Rituál zavírání kosti

Při tomto rituálu žena projde cestou, při které se její tělo opět uzavře zpět do své celistvé podoby. Můžeme projít i přivítáním znovuzrozené ženy - matky.

Toto video pochází z www.ve-vode.cz kde plavu jako instruktorka

HLAVNĚ BUDU V DANOU CHVÍLI JEN PRO VÁS, AŤ UŽ BUDEME JEN SEDĚT A PÍT ČAJ, NEBO SI POVÍDAT O VAŠEM PORODU, TĚHOTENSTVÍ…ZÁLEŽÍ JEN NA VÁS, CO SI BUDETE PŘÁT