Trojboj švýcarských vodopádů

K místům, kde voda padá z nebe

Země: Švýcarsko
Jednodenní výlet

Existuje něco víc obdivuhodnějšího, než neutuchající voda padající vzduchem? Nic se nemění, koloběh vody pokračuje, a vy se přistihnete, že po několika minutách stále nehnutě zíráte na jev před vámi. Pokud bychom si mohli přivést něco z naší dovolené domů, tak to určitě  bude tato přírodní televize bez reklam.

Ve Švýcarsku se můžete spolehnout na jednu věc – vodopád na každém kroku. A když říkáme na každém, tak to tak i myslíme. Stačí se při jízdě pozorně dívat z okýnka auta a voilà, další fešák na mušce. Jeden by řekl, že tipy na místa nejsou třeba, ale my jsme pro vás předvybrali ty, které jsou specifické, odlišitelné. Tak jdeme na to!

  BERSCHNERFALL – vodopád, kde nepotkáte ani živáčka

  Důmyslně skrytý před světem, nebo alespoň před Instagramem, jelikož na platformě nemá ani lokaci. A je to tak dobře. Jeho kouzlo tkví v tom, že i když je snadno dosažitelný (do 10 minut od silnice), máte ho jenom pro sebe. Veškerý kredit za jeho nalezení patří Jakubovi z scoutandthecity.com, kterému děkujeme za inspiraci. My ho naopak navštívili v létě a lepší hru světla, barev a odrazu jsme si nemohli přát. A jak se k němu dostat? Za vesnicí Berschis jsme se dali kolem kostela nahoru do lesů a po 8 minutách jsme přijeli k rozcestníku. Pak jen zaparkovat u krajnice a procházka lesem protkaná (ne vždy) zpevněnými schody mohla začít.

  BOOST YOUR TRIP

  Přes koryto vodopádu vede mostek, který vás napojí na navazující trasy.

  DIESBACHFALL – třikrát větší překvapení

  Tento hezoun jde vidět hned od silnice a nachází se mezi vesnicemi Hätzingen a Betschwanden. Ani přesto u něj nepotkáte davy lidí, pouze pár místních při vycházce. Leží na stejnojmenné řece, u které je postavená roubenka s posezením a krytým grilem přichystaným k použití. Tak nezapomenout na špekáčky do ranečku! Zaparkovali jsme hned na konci asfaltové silnice a pak se vydali kolem vodopádu prudce do kopce. Vodopád je tvořený třemi po sobě jdoucími ohromnými terasami, které dávají vzniknout krásné podívané. Pokud vám nevadí si máknout, pokračujte strmě úplně nahoru. Čeká na vás mostek nad místem, kde se voda láme a volným pádem letí dolů.

  BOOST YOUR TRIP

  Hned u vodopádu se nachází malý guesthouse, kde můžete strávit noc. Pro více informací navštivte jejich stránky diesbachfall.ch nebo rovnou napište mail na muehle@grosstal.cg.

   

   

  BERGLISTÜBER –  impozantní vodopád s vlastní jeskyní

  Nejkrásnější vodopád, který jsme kdy viděli a jedno z TOP instamíst, které byste ve Švýcarsku rozhodně měli navštívit. Prozkoumat ho lze z několika úhlů, jelikož ho obklopuje průchozí jeskyně. Vlez ale pouze na vlastní nebezpečí. O této informaci vás bude informovat nainstalovaná dřevěná cedule na dvířkách. Pevné boty jsou na místě a bunda taktéž není k zahození. Pěkně to tam kape a dost klouže. Nicméně za spatření hry duhy v krystalcích padající vody to rozhodně stojí!

  BOOST YOUR TRIP

  Od vyhlídkového místa vede několik vyšlapaných cestiček dolů k jezírku kde ústí vodopád. Pro zkušené dobrodruhy šance dát koupačku uprostřed nádherné scenérie.

  Ostatní články